Vijesti | Audio | Dom i svijet | Turizam | HIC TV | Oglasnik | Knjige | Hrvati izvan domovine | Linkovi | Marketing | O nama

13.listopada 2019.
KVALIFIKACIJE ZA EU PRVENSTVO
Wales - Hrvatska u Cardiffu 1:1

Hrvatska-Wels-600

Hrvatska nogometna reprezentacija osvojila je bod na gostovanju u Cardiffu, gdje je protiv Walesa odigrala 1-1. Nikola Vlašić je doveo Hrvatsku u vodstvo u 9. minuti, a u trećoj minuti sučeva dodatka u prvom dijelu izjednačio je Gareth Bale.

Hrvatska je do vodećeg pogotka u 9. minuti stigla u tri poteza. Po lijevoj strani se prema kaznenom prostoru sjurio Josip Brekalo, navukao na sebe pozornost čak četvorice velških igrača, i dodao loptu usamljenom Bruni Petkoviću. Ovaj je proslijedio loptu još prema sredini, gdje je bio Nikola Vlašić, koji je s ruba kaznenog prostora preciznim udarcem pogodio donji desni kut domaćeg gola.

U 13. minuti je vratar Hennessey spriječio Ivana Perišića da udvostruči hrvatsku prednost. Napadač Bayerna glavom je gađao lijevi donji kut, ali je domaći vratar odlično obranio precizan udarac.

Kad se činilo da će Hrvatska na odmor s prednošću, Wales je izjednačio. Ben Davies je u čvrstom startu oteo loptu Mateu Kovačiću na 25 metara, odlično proigrao Garetha Balea koji je u prvom koraku prošao Dejana Lovrena i poslao loptu u suprotni kut pokraj noge Dominika Livakovića.

Luka Modrić šepajući je napustio travnjak zbog ozljede u 90. minuti.

U posljednjoj utakmici u ovim kvalifikacijama Hrvatska će 16. studenoga na Rujevici ugostiti Slovačku u utakmici u kojoj je našoj reprezentaciji i bod dovoljan za plasman na EURO 2020. U toj utakmici zbog trećeg žutog kartona neće moći igrati Dejan Lovren i Domagoj Vida.

Dalić nakon susreta

Zlatko Dalić na press-konferenciji nakon utakmice Wales – Hrvatska nije tražio alibi u spornoj sudačkoj odluci uoči gola Garetha Balea.

''Ja sad ne mogu komentirati je li bio faul, ali činjenica je da je Mateo Kovačić izašao ozlijeđen iz duela i da je s ozlijeđenim koljenom napustio igru. Na sucu je da ocijeni je li to faul. Mi ne smijemo primiti gol u 47. minuti, moramo biti koncentriraniji. Ne možemo biti zadovoljni rezultatom.''

Dalić je komentirao i Modrićevu ozljedu.
- Modrić je dobio nezgodan i bolan udarac u butni mišić, to je jako bolno. Morat će pauzirati dva do tri dana od treninga. Nezgodan udarac, ali bitno da nije ništa drugo, poput istegnuća, rekao je.
Posebno je naglasio Lovrenov karton, koji se po njemu morao izbjeći. Dobio je karton nakon gola zbog prigovora, to se mora izbjeći." Oba naša stopera su dobila treći žuti karton, nezgodna situacija za nas
za zadnju utakmicu. Moramo pazizti oko tih kartona.

Zasmetalo ga je i čuvanje velškog target mana, robusnog napadača Kieffera Moora.

"Mi smo imali problem s takvim načinom igrom, pogotovo u prvom dijelu gdje smo išli u skok bez potrebe. Inzistirao sam da se to ne radi jer se takvom napadaču ne može uzeti skok. Tu moraš imat osjećaj da ga pustiš da skače i da ti da loptu. To smo u drugom dijelu bolje radili. U prvom smo si tu stvorili problem. Najgore je kad stoper ide u duel s njim pa isprazni poziciju.

Otkrio je i što je s Kovačićem, koji se nije vraćao u igru nakon spornog starta.

- Kovačić je dobro, ima bol i osjetio je koljeno, koje je zaplesalo i zatotiralo se, morat ćemo pričekati koji dan da vidimo što je s njim, rekao je Dalić.

Kvalifikacije EURO 2020.

SKUPINA E
Mađarska - Azerbajdžan  1-0 (Korhut 10)
Wales - Hrvatska        1-1 (Bale 45+3 / Vlašić 9)

Preostale utakmice: Hrvatska - Slovačka, Azerbajdžan - Wales (16.11.),
Wales - Mađarska, Slovačka - Azerbajdžan (19.11.)

HRT/ HIC.hr

IZRAVNO , Cardif 20.45

WALES - HRVATSKA 1:1

90' + 8'- KRAJ UTAKMICE , rezultat 1:1 , bodovi podijeljeni.

90'- isteklo regularno vrijeme , igra se još 8' sudačke nadoknade

89'- Luka Modrić nažalost prilikom sudara s Wilsonom se ozlijedio i morao je izaći s terena. Pritom je dobio žuti karton. Umjesto njega u igru je ušao Milan Badelj.

85'- zadnja izmjena kod Walešana, izlazi Kieffer Moor a ulazi Tyler Robert

84'- Rakitić dobio žuti karton, srećom neće imati reperkusiju za slijedeću utakmicu.

81'- objavljen je broj navijača, na stadionu u Cardiffu je 31.745 gledatelja je na tribinama

72'- Jedvaj je imao dobru priliku, pucao je s ruba šesnaesterca, ali lopta je proletjela pokraj lijeve stative

67'- još jedna izmjena kod Walešana, izlazi Jonathan William a ulazi Harry Wilson .

65'- Dobra sada akcija Vatrenih: Rebić je uposlio Perišića koji je uputio loptu u sredinu šesnaesterca, ali tamo nije bilo nikog od naših igrača.

62'- Dalić radi drugu izmjenu , izlazi Bruno Petković a ulazi Ante Rebić.

59'-Walešani su kudikamo energičniji nego u prvom plovremenu a s tribina imaju glasnu podršku navijača.

56'- prvi žuti karton u momčadi Walesa, dobio ga je Kieffer Moore

55' - Livaković otklonio opasnost nakon furioznog napada Velšana

48'- prva izmjena u Walesu, izlazi ozlijeđeni Ethan Ampadu a ulazi Joe Morrell.

46'-loš početak drugog poluvremena za Hrvatsku. Težak sudar na sredini terena između Petkovića i Ampadua, Kuipers je hrvatskom napadaču pokazao žuti karton.

46'- počelo drugo poluvrijeme. Na trenu nema ozlijeđenog Kovačića,umjesto njega je Rakitić.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA
, REZULTAT 1:1

45' - Loš završetak prvog poluvremena, primili smo gol, Lovren je dobio žuti karton a Kovačić je ozlijeđen. Regularno vrijeme je produženo još 4' .

45'- Gareth Bale pogodak za domačine i Wales izjednačuje na 1:1 . Naši reprezentativci su tražili prekršaj Daviesa na Kovačiću, Kuipers se nije oglasio, Davies je poslao upotrebljivu loptu prema Baleu, a on udarcem lijevom nogom s nekih sedam-osam metara iskosa šalje loptu u mrežu za poravnanje.

42'- ušli smo 5 minuta do kraja prvog poluvremena, Waleška reprezentacija nema rješenja za izjednačenje.

35'- minuta je prošla rezultat je i dalje 1:0 za Hrvatsku. Hrvatska ne srlja i dalje igra kontrolirani nogomet.

29'-utakmica ne trenutak prekinuta zbog jednog egzibicioniste koji je utrčao na teren.

28'- minuta protiće a s tribina glasna potpora hrvatskih navijača i itekako se dobro čuje.

19'- slobodan udarac dosuđen je za Wales nakon prekršaja Modrića na Mooreu.Udarac je izveo Bale ali se odbio od zida Vatrenih a u živom zidu je lopta pogodila i Petkovića.

18'- dobro je za Welšane ozlijeđeni James se ipak vratio na travnjak, dočekan je pljeskom domaćih navijača.

15'- Vida zbog žutog kartona neće moći igrati protiv Slovačke u Rijeci 16. studenog.

14'- Domagoj Vida je dobio žuti karton zbog žestokog starta na Daniela Jamesa na sredini terena. Sudac Kuipers je odmah dao znak da dođe liječnička ekipa na teren i sada prekid traje već pune dvije minute. Čini se da je James teško ozlijeđen.

12'- Hrvtska nastavlja u dobrom ritmu.Sjajnom dugom loptom je sada Petković pronašao Perišića, Ivan je pobjegao obrani Velšana i glavom pucao s 10-ak metara, a domaći vratar Hennessey je krajnjim naporom odbio loptu u korner. Šteta, mogli su Vatreni sada povećati vodstvo...

9'- GOOOL ! Vlašić zabija gol i Hrvatska vodi 1:0.

6'- Welšani igraju oprezno. Prvi pokušaj udarca imao je Brekalo, pucao je na protivnički gol ali lopta nije otišla niti u gol-aut već u aut.

1'- Počela utakmica, prvi šut imaju Vatreni. Na stadionu je 33000 gledatelja od ćega 1700 hrvatskih navijača.

0'- odsvirane himne , razmijenjene zastavice.

SUCI: Glavni sudac je Bjorn Kuipers iz Nizozemske, pomoćnici su mu njegovi sunarodnjaci Sander van Roekel i Erwin Zeinstra, dok je četvrti sudac Pol van Boekel, također Nizozemac.

SASTAV WALES: Hennessey, Roberts, Rodon, Lockyer, Davies, Allen, Ampadu, Bale, J. Williams, James, Moore
pričuva: Ward, Davies (vratari), Gunter, N. Taylor, A. Williams, Roberts, Vokes, Wilson, Morrell, Lawrence, Matondo i Vaulks.

SASTAV HRVASKA: Livaković, Jedvaj, Lovren, Vida, Barišić, Modrić, Kovačić, Perišić, Vlašić, Brekalo, Petković
pričuva
:vratari L. Kalinić i Sluga te Melnjak, Perić, Rakitić, Oršić, F. Bradarić, Škorić, Pašalić, Rebić, Badelj i Bartolec.

Izbornik Zlatko Dalić kao što je i najavio napravio je izmjene u odnosu na susret s Mađarskom. Tako od prve minute kreću Nikola VlašićMateo Kovačić i Josip Brekalo. Ivan Rakitić priliku čeka s klupe.
Zbog žutih kartona na raspolaganju nema Marcela Brozovića.

UOČI UTAKMICE

Izubornici obje selekcije izražavaju međusobni repekt .

Zlatko Dalić

Momčad koja ima Balea u ekipi zahtjeva poštovanje. Imaju i dosta mladih, brzih igrača. Moramo ih maksimalno respektirati, nećemo nikoga podcijeniti. Bilo bi dobro to danas riješiti, da nemamo te male brige i nervoze još mjesec dana, rekao je jučer na konferenciji za novinare hrvatski izbornik Zlatko Dalić, koji je ponovio da će morati napraviti izmjene u odnosu na dvoboj na Poljudu protiv Mađarske kako bi osvježio igrače.

- Osim suspendiranog Brozovića možda ćemo zamijeniti još dvojicu igrača, ali obranu neću mijenjati. Naći ćemo najbolje rješenje, rekao je Dalić.

Ryan Giggs

Trener Walesa Ryan Giggs rekao je da je Hrvatska favorit u današnjoj utakmici, ali da je njihova prednost što igraju na domaćem terenu.

- Imamo dobru statistiku igranja kod kuće, do sada dvije pobjede u grupi. Hrvatska je počela polako u grupi, ali u zadnjih nekoliko utakmica vidjeli smo na što je sve spremna. Mi moramo igrati bolje nego u zadnjoj utakmici protiv Slovačke, s maksimalnom koncentracijom jer igramo protiv vrlo talentirane momčadi, jedne od najboljih na svijetu, rekao je Giggs.

Vatreni su u Osijeku 8. lipnja u 3. kolu skupine E kvalifikacija slavili protiv Walesa sa 2:1.

Svjetski doprvaci vode na ljestvici skupine s 13 bodova, Slovačka je druga s 10 bodova, Mađarska ima devet, a Wales sedam bodova, ali i utakmicu manje. Na začelju je Azerbajdžan s jednim bodom i također dvobojem manje.

Plasman na EURO 2020. izborit će dvije najbolje reprezentacije iz svake skupine.

Hrvatska već danas ima priliku sve riješiti i osigurati Europsko prvenstvo, a ako ne uspije ostaje joj još jedna prilika, 16. studenog na Rujevici protiv Slovačke.

Included in this bulletn: Reproduction or copying of images is prohibited.