Vijesti | Audio | Dom i svijet | Turizam | HIC TV | Oglasnik | Knjige | Hrvati izvan domovine | Linkovi | Marketing | O nama

06.rujna 2019.
KLASIFIKACIJE ZA EU PRVENSTVO
Hrvatska - Slovačka u Trnvi 4:0

nogomet Hrvatska-Slovačka

Hrvatska nogometna reprezentacija odlično je odigrala kvalifikacijski ogled za Europsko prvenstvo protiv Slovačke u Trnavi.

Hrvatska je svladala je Slovačku sa 4:0 (1:0) u utakmici 4. kola u skupini E kvalifikacija za EURO 2020. odigranoj pred 18.098 gledatelja na stadionu Antona Malatinskoga u Trnavi.

Strijelac vodećeg pogotka u posljednjoj minuti prvog poluvremena bio je Nikola Vlašić, kojem je to prvijenac u dresu A reprezentacije.

Hrvatska je udvostručila prednost u drugoj minuti drugog poluvremena, kad se lopta nakon udarca Ivana Perišića sretno odbila od slovačkog stopera Škriniara i prevarila vratara Martina Dubravku.

U 72. minuti treći pogodak 'vatrenih' postigao je Bruno Petković nakon sjajnog driblinga u kaznenom prostoru, kojim se oslobodio dvojice slovačkih stopera.

Točku na "i" u 89. minuti stavio je Dejan Lovren pogotkom glavom na ubačaj Brozovića.

Hrvatska je u potpunosti nadigrala Slovačku i već u prvom poluvremenu mogla doći do uvjerljivijeg vodstva, ali su u dvaput greda i s još nekoliko obrana vratar Dubravka spriječili da se to dogodi. No, u drugom poluvremenu se i to promijenilo pa su izabranici Zlatka Dalića došli do uvjerljive pobjede.

Nakon što su sve reprezentacije u skupini odigrale po četiri utakmice na ljestvici vodi Hrvatska sa devet bodova, koliko ima i drugoplasirana Mađarska. Slovačka je na trećem mjestu sa šest bodova, a toliko ih ima i četvrtoplasirani Wales. Na zadnjem, petom mjestu je Azerbajdžan bez ijednog boda.

Prve dvije reprezentacije iz svake skupine izborit će nastup na završnom turniru EURA 2020.

Hrvatska će sljedeću kvalifikacijsku utakmicu odigrati u ponedjeljak, 9. rujna, kad će gostovati kod Azerbajdžana. Utakmica u Bakuu započet će u 18 sati po srednjoeuropskom vremenu.

Izbornik Dalić zadovoljan

Otkako sam ja izbornik ovo je jedna od najboljih utakmica hrvatske reprezentacije, rekao je izbornik Zlatko Dalić nakon pobjede nad Slovačkom.

- Sjajna utakmica, dominacija svih 90 minuta. Ali nakon ovog rezultata ne smijemo otići u euforiju, trebamo ostati mirni, staloženi i ponizni jer ovo je dobra utakmica, jedan mali korak prema Europskom prvenstvu. Čeka nas Azerbajdžan i ako tamo ne ponovimo ovu današnju igru onda nismo napravili ništa, rekao je Dalić.

Strijelac vodećeg pogotka u posljednjoj minuti prvog poluvremena bio je Nikola Vlašić.

Odlična utakmica, čestitam igračima i stručnom stožeru. Bilo je odlično od prve minute, dominirali smo cijelom utakmicom. Zabili smo četiri pogotka, a mislim da je moglo biti još. Izbornik nam je na poluvremenu rekao da moramo tako nastaviti, da nema povlačenja. Oni su se izgubili, nisu imali odgovor na naš pritisak, rekao je Vlašić.

Odličnu, jednu od najboljih, utakmica u karijeri odigrao je i strijelac trećeg pogotka Bruno Petković.

- Odigrali smo jako dobro utakmicu. Naravno da posjedujemo kvalitetu. Par loših predstava sigurno da ne može umanjiti kvalitetu ove momčadi. Danas smo imali pravi, agresivan pristup i dominirali terenom. Jako sam se dobro osjećao i nadam se da će biti što više ovakvih trenutaka, rekao je Petković.

- Ne pamtim kad je Hrvatska igrala ovako dobro. Već prva akcija mogla je završiti golom, dvije prečke, jedna stativa, toliko šansi, bilo je samo pitanje vremena kad ćemo zabiti prvi gol, a drugi ih je dokrajčio. Kasnije je bilo puno lakše, rekao je Ivan Perišić.

Borna Barišić
 je priznao kako se malo zabrinuo nakon silnih promašaja u prvom poluvremenu.

- Malo smo se zabrinuli. Tri puta smo pogađali okvir gola i imali smo još nekoliko odličnih prilika, Ali bili smo uporni, držli smo koncentraciju u obrani, a prema naprijed smo bili odlični. Slovačka ima odličnu ekipu, ali bila je ovo jedna od naših boljih predstava nakon svjetskog prvenstva. Ako ne i najbolja, bila je ovo vrhunska igra, kazao je branič Glasgow Rangersa.

Premda nije imao previše posla, Dominik Livaković je nekoliko puta odlično intervenirao.

- Izgleda da je mi je Trnava sretna, prvo sam ovdje pobijedio s Dinamom, a potom i s reprezentacijiom. Ova pobjeda nam puno znači u borbi za prvenstvo, no za tri dana nas očekuje treška utakmica s Azerbajdžanom. Moramo i tamo pobijediti, kazao je vratar hrvatske vrste i zagrebačkog Dinama.

EURO 2020. - kvalifikacije

SKUPINA E
Slovačka - Hrvatska   0:4 (Vlašić 45, Perišić 47, Petković 72, Lovren 89)
Wales - Azerbajdžan  2:1 (Pašajev 26-ag, Bale 84 / Emreli 59)

5. Azerbajdžan  4  0  0  4  4-12   0

Sljedeće utakmice (9. rujna): Azerbajdžan - Hrvatska (18.00), Mađarska - Slovačka (20.45)

TIJEK UTAKMICE:

90' + 2' - kraj utakmice Hrvatska-slovačka 4:0

88'- GOOL !!! Lovren za 4:0, to je njegov treći pogodak za hrvatski reprezentciju.

85' - Brekalo puca, ali lopta odlazi pored gola

81'- Još jedna izmjena izlazi Petković a ulazi Pašalić.

80'- Druga izmjene u hrvatskoj reprezantaciji izlazi Vlašić ulazi Badelj

78' - Zadnja izmjena za Slovake. Ušao Duriš, izašao Mak

76' - Odličan udarac Bartoleca, ali Dúbravka spreman

72' - GOOL !!! Petković puca i Hrvatska vodi 3:0

68'- Prva izmjena u hrvatskoj postavi izlazi Rebić a ulazi Brekalo

65' - Hrvatska nastavlja s prijetnjama, još jedna prilika za Petkovića, ali odlična blokada Škriniara

64' - Druga izmjena za Slovačku. Ušao Haraslin, a izašao Kucka

58' - Dobro izrađena akcija Hrvatske, ali Petković nedovoljno precizan

54' - Petković puca precizno, ali Dúbravka je pročita njegovu namjeru

51' - Nova sjajna obrana Livakovića

48' - Sjajna obrana Livakovića, pucao je Mak

46' - GOOOL!!! Hrvatska vodi 2:0. Strijelac je Perišić

45' - GOOOOL!!! Vlašić u zadnjoj sekundi prvog poluvremena odveo Hrvatsku u vodstvo

35' - Nova velika prilika Hrvatske. Nakon Brozovića i Perišić pogađa gredu. Iako još bez rezultata, odlična igra Hrvatske!

30' -  Kontranapad Slovaka, ali Livaković siguran. Hrvatska uzela loptu i krenula prema slovačkom golu, Petković nakon odličnog prodora puca, ali Dúbravka brani

29' - Najbolja prilika za Hrvatsku, ali Vida puca visoko preko gola

22' - Slobodni udarac za Hrvatsku. Pucao Modrić, gužva pred golom, Lovren neprecizan

19' - Brozović ponovno puca na gol, ali lopta odlazi pored gola. Novi korner za Hrvatsku.

17' - Bartolec uspijeva proći Slovačku obranu, puca na gol, ali Dúbravka brani. Prvi udarac iz kornera.

10' - Prvi udarac Slovaka na hrvatska vrata, Mak puca, ali brani Livaković

8' - Odlična prilika za Hrvatsku. Modrić snažno puca, ali lopta odlazi malo iznad gola. Odmah nakon njega sa ruba kaznenog prostora na gol pucao Brozović i pogađa gredu.

1' - Nakon intoniranja himni počela je utakmica

Izbornik Dalić Slovačku će napasti sa sljedećih 11: Livaković, Bartolec, Vida, Lovren, Barišić, Modrić, Brozović, Rebić, Vlašić, Perišić, Petković.

Za Slovačku će na teren istrčati: Dúbravka, Vavro, Valjent, Duda, Rusnák, Škriniar, Hancko, Hamšík, Kucka, Mak, Lobotka

Izbornik Zlatko Dalić na raspolaganju nema Andreja Kramarića, Ivana Rakitića, Matea Kovačića, i Tina Jedvaja koji se ozlijedio na posljednjem treningu, no svi ostali su zdravi i spremni za utakmicu.

Sudac dvoboja je Nijemac Felix Brych. Ovaj diplomirani pravnik već nam je sudio šest puta i niti jednom nismo poraženi.

Hrvatska nakon tri susreta drži treće mjesto skupine E sa šest bodova, jednako toliko ima i drugoplasirana Slovačka. Na vrhu ljestvice je Mađarska s devet bodova, ali i utakmicom više.

Nakon proglašenja hrvatske neovisnosti, Vatreni i Slovaci su igrali šest puta i sve su bile prijateljske utakmice. Obje reprezentacije imaju po dvije pobjede, a dvije utakmice su završile bez pobjednika, uz razliku pogodaka 8-8.