Vijesti | Audio | Dom i svijet | Turizam | HIC TV | Oglasnik | Knjige | Hrvati izvan domovine | Linkovi | Marketing | O nama

14.siječnja 2019.
SP U RUKOMETU
Hrvatska - Makedonija 31:22

rukometaši, hrvatska-makedonija

Hrvatska rukometna reprezentacija nastavila je niz nepobjedivosti na Svjetskom prvenstvu! Nakon što izabranici Line Červara slavili protiv Islanda i Japana, danas su u trećem kolu u skupini B svladali Makedoniju 31:22 (16:11).

Najbolji strijelac u redovima Kauboja bio je Domagoj Duvnjak sa šest pogotka, a sjajan je na hrvatskim vratima bio Marin Šego s 12 obrana.

Hrvatski rukometaši upisali su i treću pobjedu na Svjetskom rukometnom prvenstvu 2019. Kauboji su u 3. kolu slavili protiv Makedonije čime su izborili nastup u drugoj fazi turnira kada se spajaju po tri najbolje reprezentacije iz skupina A i B.

Hrvatska u drugi krug prenosi i sigurna dva boda, a za još dva će igrati u četvrtak protiv Španjolske u derbiju skupine B. Dan ranije, u srijedu, Hrvatska igra protiv Bahreina u potpuno nevažnoj utakmici za naše rukometaše.

"Kauboji" su odigrali fenomenalnu utakmicu i uvjerljivo slavili protiv neugodne Makedonije (+9). Od početka do kraja utakmice Hrvatska je bila u prednosti, a Makedonci su cijelo vrijeme lovili zaostatak. Posebno su briljirali vratar Šego na golu, Karačić i Duvnjak su bili sjajni prema naprijed.

O dominaciji Hrvatske dovoljno govori to što Makedonija nije mogla nikako uhvatiti priključak u ovoj utakmici, već na poluvremenu je bilo +5.

U nastavku Šego je spustio "roletnu" na golu Hrvatske i Makedonija je bila nemoćna. Posljednjih deset minuta smo imali sigurno vodstvo, stalno više od pet golova, pa nije bilo panike što se tiče konačnog rezultata.

Na kraju uvjerljiva pobjeda "kauboja" rezultatom 31:22.

Izbornik Lino Červar u ovoj utakmici nije koristio Luku Cindrića, a točan razlog se još uvijek ne zna.

Domagoj Duvnjak je proglašen igračem utakmice s učinkom od šest golova i osam asistencija

Domagoj Duvnjak je proglašen najboljim igračom utakmice.

vezana vijest

SP RUKOMET- Hrvatska-Japan

SP RUKOMET- Hrvatska-Islanda

Više informacija je na AKTUALNOJ stranici HRVATSKOG RUKOMETNOG SAVEZA i na aktualnoj stranici svjetskog rukometnog prvenstva