Vijesti | Audio | Dom i svijet | Turizam | HIC TV | Oglasnik | Knjige | Hrvati izvan domovine | Linkovi | Marketing | O nama

09.lipnja 2019.
NOVA 3 BODA
Hrvatska - Wales u Osijeku 2:1

vatreni-perisic

Hrvatska nogometna reprezentacija u subotu je u Osijeku u 3. kolu u skupine E kvalifikacija za EURO 2020. protiv Walesa slavila sa 2:1 (1:0). Utakmici je odigrana po velikoj vrućini.

Ponovno se potvrdilo da je Osijek sretan za hrvatsku reprezentaciju. Bila je to 12. utakmica u Osijeku, a hrvatska vrsta je ostvarila deset pobjeda i dva remija. Također, treći put je u Osijeku svladan Wales.

Hrvatska je od početka zagospodarila terenom, držala je posjed lopte, a prva prigoda ukazala se u 8. minuti, ali je stoper gostiju uspio na mišiće zaustaviti
Kramarića. Minutu kasnije Perišić puca s 12 metara iskosa, ali lopta odlazi iznad grede.

U 13. minuti
Brekalo je dobro ubacio u peterac, ali obrana Walesa uspijeva izbaciti u korner. Uslijedio je prizemni ubačaj na koji je naletio Perišić, ali njegov pokušaj ponovno je neprecizan.

Hrvatska je povela u 17. minuti iz polukontre nakon što su gosti izgubili loptu u svojoj polovici. Perišić se sjurio s lijevog boka, oštro je po zemlji ubacio u peterac prema Kramariću, a lopta je pogodila braniča
Lawrencea, koji ju je poslao u vlastitu mrežu.

Posljednju prigodu u prvom poluvremenu "Vatreni" su imali u 36. minuti.
Modrić je proigrao Kramarića, koji si je lažnjakom oslobodio prostor za šut sa vrha kaznenog prostora, ali je bio trunku neprecizan.

Velšani su imali dvije stopostotne šanse u prvom poluvremenu, a prva se dogodila u 10. minuti.
Bale je ubacio loptu iz auta, a loša procjena našeg stoperskog para, omogoćila je Wilsonu da se nađe sam ispred našeg vratara, no njegov udarac sa ruba šesnaesterca išao je ravno u Livakovića. Hrvatski vratar ponovno se iskazao u 42. minuti, kada je zaustavio šut Vaulksa iz neposredne blizine.

Već na startu drugog poluvremena, u 46. minuti, Brekalo je na desnom boku "promiješao" obranu gostiju. Njegov udarac obranio je vratar gostiju, a na odbijenu loptu naletio je
Kovačić, koji trese mrežu. No, zbog pasivnog zaleđa Kramarića sudac je poništio pogodak.

U 48. minuti Hrvatska vodi sa 2:0. Modrić je izborio ničiju loptu, ona se odbila do Perišića, koji sa deset metara trese mrežu Velšana.

Gosti prijete u 55. minuti, ali pokušaj
Garetha Balea iz slobodnog udarca sa 18 metara ide iznad gola. Bale je ponovno u prilici u 59. minuti, kada je uspio primiriti jednu dugu loptu na vrhu 16-erca, ali Livaković opet odlično reagira.

No, u 77. minuti Velšani ipak dolaze do pogotka.
 Brooks, koji je ušao u igru u 65. minuti, puca sa 18 metara, lopta je okrznula Vidinu glavu i prevarila je vratara Livakovića.

U završnici utakmice još nekoliko izglednih situacija na obje strane. U 87. minuti Kramarić nije iskoristio dobar ubačaj Modrića. Minutu poslije prilika za goste, ali
Wilson loše puca glavom.  U sudačkoj nadoknadi (90+1) Kramarić ima stopostotnu priliku, ali vratar Hennessey uspijeva obraniti i gosti su odmah razvili kontranapad, koji srećom nisu realizirali.

Hrvatska je nakratko predvodila ljestvicu skupine sa šest bodova, no u kasnijem terminu Mađarska je pobijedila Azerbajdžan i izjednačila se s Vatrenima.

HRVATSKA: Livaković, Barišić, Lovren, Vida, Jedvaj, Brozović, Kovačić (Badelj 76), Modrić (Škorić 90+3), Perišić, Brekalo (Pašalić 67), Kramarić.

WALES: Hennessey, Davies, Lawrence, Mepham, Roberts, Allen, Smith (Brooks 65), Wilson, Daniel James (Matondo 80), Vaulks (Ampadu 66), Bale.

STRIJELCI: 1:0 Lawrence (17-ag), 2:0 Perišić (48), 2:1 Brooks (77).

SUDAC: István Kovács (Rum)
STADION: Gradski vrt
GLEDATELJA: 17.000

FOTOGALERIJA JUTARNJEG LISTA OVDJE

Dalić: Bilo je teško za gledati, a kamoli za igrati

Naš plan je bio osvojiti tri boda, to smo i uspjeli, ali je bilo vrlo teško, teško i za gledati, a kamoli za igrati, rekao je nakon pobjede nad Walesom (2-1)u Osijeku izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić.
Svaka čast momcima na trudu i hvala svim ovim navijačima u Osijeku, koji su stvarno bili odlični. Ne želim sada puno pričati zašto je bilo tako teško i zašto se nakon primljenog gola u moju momčad uvukla panika i nervoza. Zadnjih 15 minuta utakmica je bila izvan kontrole, Velšani su mogli izjednačiti, ali i mi smo mogli postići barem još dva gola. Nismo to uspjeli i zato smo se mučili. Ponavljam, najvažnija je ipak pobjeda, rekao je Dalić.

Vatreni nakon utakmice

Jako važna pobjeda. Rekao sam da nemamo prava više na pogrešku u grupi jer će svaka utakmica biti teška. Mislim da smo odigrali dobru utakmicu, stvorili puno šansi. Kad nam je bilo teško ovaj ambijent bio je nevjerojatan i vukao nas je naprijed. Možemo biti sretni i zadovoljni. Dobro je da smo danas pobijedili i vratili se na pravi, pobjednički put. Treba još odraditi prijateljsku utakmicu s Tunisom i onda se dobro odmoriti i pripremiti za ono što nas čeka drugu sezonu, rekao je kapetan Vatrenih Luka Modrić

Odigrali smo kako treba i zasluženo pobijedili. Mogli smo možda još koji više gol dati. Jedva čekamo odmor, no prije toga još moramo odraditi susret s Tunisom, rekao je Marcelo Brozović.

- Više smo nego zadovoljni. Na trenutke smo pokazali super igru. Bio je pad kad smo primili prvi gol. Pokazali smo dobru igru, tri boda su tu. Još moramo odraditi s Tunisom i onda se odmoriti. Zadnjih 15-ak minuta falilo je svježine zbog vremena. Dao sam sav svoj trud da dođem u priliku, ali prilikom završnice osjećao sam nemoć. Zadovoljan sam sa svojom igrom, pristupom, utrčavanjima i igrom cijele momčadi
, rekao je Andrej Kramarić. .

DRUGE SKSKUPINE ZA EURO

U dvoboju E kvalifikacijske skupine EURA 2020 u Bakuu nogometaši Mađarske pobijedili su Azerbajdžan s 3:1 i izjednačili se na čelu ljestvice s Hrvatskom, koja je u Osijeku svladala Wales s 2:1

Mađari su lakše od očekivanoga prošli gostovanje u Bakuu i slavili pogocima Orbana (18, 53), i Holmana (71), dok je strijelac za Azere, koje vodi Nikola Jurčević, bio Emreli (69).

Hrvatska i Mađarska vode u skupini s po šest bodova, prednost je na strani naših susjeda koji su slavili u prvom međusobonom dvoboju u Budimpešti, Wales i Slovačka imaju po tri, a Azerbajdžan je bez bodova.

Poraz je doživio još jedan hrvatski trener, Robert Prosinečki je s BiH neočekivano izgubio u Tampereu kod Finske s 0:2. BiH je "pokopao" veteran Temmo Pukki s dva gola (56, 68), a bilo je to vrlo blijedo izdanje "Zmajeva".

Rusija je kod kuće s čak 9:-0 nadigrala slabašni San Marino, a četiri gola je zabio Dzjuba