HIC grbovi-500-100







17.lipnja 2020.
PARLAMENTARNI IZBORI
Izborne liste najjačih stranka

HDZ-SDP logo


Rok za predaju kandidacijskih lista istekao je noćas u ponoć. Sad su već poznate potpune liste stranaka koje izlaze na parlamentarne izbore. Ovdje prikazijemo liste dviju najjačih političkih stranaka HDZ-a i SDP-a.
Na parlamnetarne izbore HDZ izlazi samostalno dok SDP izlazi u vrlo širokoj koalciji pod nazivom Restart koalicija (SDP, HSS, Glas, HSU, Snaga)




HDZ-ove izborne liste

Na HDZ-ovim listama nema Milijana Brkića kojeg je stranka očito otpisala. Miro Kovać, Plenkovićev oponent na stranačkim izborima ipak se nalazi na listama , u 6. izbornoj jedinici je na 14. mjestu. Davor Ivo Steir , koji se nije uvijek slagao s Plenkovićevim idejama, 4. je na listi u 7. izbornoj jedinici.
Stevo Culej koji je na predsjedničkim izborma podržao Miroslava Škoru a ne Kolindu Grabar Kitarović
je ipak na listi, u 5. izbornoj jedinici je na zadnjem mjestu.
Na HDZ-ovim listama nema predsjednika zagrebačkog HDZ-a Andrije Mikulića koji je izrazio želju da
i dalje posao glavnog državnog inspektora bude njegov primarni zadatak.

1. izborna 2.izborna 3.izborna

1.Andrej Plenković
2.
Željko Reiner
3.Nina Obiljan Koržinek
4.Zvonko Milas
5.Darko Klasić (HSLS)
6.Željko Turk
7.Ljubica Lukačić
8.Mario Kapulica
9.Ivan Ćelić
10.Marica Jančić
11.Ivan Vidaš
12.Mislav Herman
13.Miljenko Filipović
14.Ivo Lučić

1. Gordan Jandroković
2. Mirosalv Tuđman
3. Dario Hrebek
4. Ante Deur
5. Gordan Grlić Radman
6. Moro Totgergeli
7. Darko Sobota
8. Siniša Šukuna
9. Ante Plazonić
10.Ruža Hrga
11.Tomislav Okroša
12. Sonja Celiščak
13. Franciska Palić
14.Antun Bačić
1.Žarko Tušak
2. Darko Horvat
3. Anđelko Stričak
4. Damir Habijan
5. Zoran Gregurović
6. Ljubomir Kolarek
7. Marijan Kostanjevac
8. Ljubica Jembrih
9. Dražen Srpak
10.Nadica Budinski
11.Emil Gredičak
12.Vjeran Vrbanec
13.Nevenka Benić
14.Siniša Jenkać
4. izborna 5.izborna 6.izborna


1.Ivan Anušić

2.
Josip Đakić,
3. Ivan Radić,
4. Nataša Tramišak
5. Marko Pavić
6. Vesna Bedeković
7. Josip Škorić
8. Hrvoje Šimić
9. Marin Mandarić
10.Igor Fazekaš
11.Zoran Đurković
12.Goran Ivanović
13.Stipan Šašlin
14.Igor Andrović

1. Zdravko Marić
2. Mario Banožić
3. Josip Alardović
4. Pero Ćosić
5. Marijana Balić
6. Mladen Karlić
7. Darko Puljašić
8. Danijel Marušić
9. Nikola Mažar
10.Ankica Zmaić
11.Josip Šarić
12.Anamarija Blažević
13.Ljubica Maksimčuk
14.Stevo Culej
1. Davor Božinović
2. Marijana Petir
3. Krunoslav Katičić
4. Dražen Barišić
5. Ivan Celjak
6. Dražen Bošnjaković
7. Tugomir Majdak
8. Mario Župan
9. Željko Josić
10.Mato Čičak
11.Marin Piletić
12.Magdalana Komes
13.Krešimir Ačkar
14. Miro Kovać
7.izborna 8. izborna 9.izborna

1.Tomo Medved

2.Tomislav Ćorić
3.Nada Murganić
4.Davor Ivo Steir
5.Tomislav Klarić
6.Josip Salapić
7.Domagoj Ivan Milošević
8.Nikolina Brnjac
9.Marija Jelkovac
10.Majda Burić
11.Tomislav Masten
12.Tomislav Lipšćak
13.Vladimir Iviček
14.Maja Grba Bujević


1. Oleg Butković

2. Gari Capelli
3. Anton Kliman
4. Ivan Kirin
5. Ilija Croata Medur
6. Kristijan Staničić
7. Josip Borić
8. Monika Udovičić
9. Josip Ostrogović
10.Dalibor Čandrlić
11.Tatjana Tomaić
12.Iva Letina
13.Nada Rupčić
14.Ivan bubić

1.Ivan Malenica

2.Grozdan Perić
3.Ante Sanader
4.Marijan Kustić (HNS)
5.Rade Šimičević
6.Nediljko Dujić
7.Luka Brčić
8.Josip Bilaver
9.Branka Martinčev
10.Anita Radošević
11.Nikolina Baradić
12.Vinko Zulim
13.Josip Begonja
14.Božidar Kalmeta
10.izborna 11.izborna  

1.
Vili Beroš
2.Branko Bačić
3.Blaženko Boban
4.Andro Krstulović Opara
5.Mato Franković
6.Ante Mihanović
7.Goran Dodig (HDS)
8.Ivan Budelić
9.Marija Vučković
10.Patar Škorić
11.Jure Brkan
12.Danica Baričević
13.Ante Bačić
14.Nikola Dobroslavić
1. Zdravka Bušić
2. Nevenko Barbarić
3. Radoje Vidović
4. Stana Burić
5. Ivica Mišić
6. Josip Gelo
7. Danijel Nikolić
8. Vinko Sabljo
9. Josip Marković
10.Ivan Kerlo Stipić
11.Anita Paurić
12.Ana Andrić
13.Julijana Jakešević
14.Ivan Baćakl
 
     

SDP-ove izborne liste

Premda su bili predloženi na kandidacijskim listama, na kandidaturama su se zahvalili Ranko Ostojić, predsjednik Odbora za unutarnju politiku i nacionalnu sigurnost u prošlom mandatu sabora, gradonačelnik Ploča Mišo Krstičević i Joško Šupe, predsjednik SDP-a Šibensko-kninske županije.

 

1. izborna 2.izborna 3.izborna
1.Bernardić
2. Mrak-Taritaš
3. Vukas
4. Aleksić
5. Uroić
6. Maras
7. Holy
8. Jelušić
9. Šarunić
10. HSU
11. Prelec
12. HSS
13.Kvesić
14.
Josipović
1. Rajko Ostojić
2. Vesna Nađ
3. Mišel Jakšić
4. Martina Grman
5. Bajs
6. HSS
7. Mladen Kešer
8. HSU
9. Snaga
10.Tihomir Jajić
11. Ines Kovačević
12.HSS
13.Bajs
14.Domagoj Prica
  1. Kolar
  2. Posavec
  3. Antoliž Vupora
  4. Kovač
  5. Marić
  6. Pavić
  7. Auguštan Petek
  8. Miroslav Marković
  9. Joško Klisović 
  10. HSS
  11. Snaga
  12. Mladen Novak
  13. HSU
  14. Siniša Hajdaš Dončić
4. izborna 5.izborna 6.izborna
  1. Sabina Glasovac 
  2. Domagoj Hajduković
  3. Romana Nikolić
  4. Mate Vukušić
  5. HSZ
  6. HSS
  7. Glas
  8. Emica Tivanovica
  9. Dragan Jovanović
  10. Darija Krznarić
  11. Samir Barakat
  12. HSS
  13. Josip matkov
  14. Boris Piližota
  1. Fred Matić
  2. Marina Opačak Bilić
  3. HSS/Vlaović
  4. Vinko Grgić
  5. Martina Vlašić Iljkić
  6. Mario Milinković
  7. Biljana Gaća
  8. HSU
  9. HSS
  10. Stribor Valenta
  11. Nataša Čopčić
  12. Ivan Vlahović
  13. Mihajla Pavković
  14. Željko Sabo
1. Davorko Vidović
2. Ivana Posavec Krivec
3. HSS
4. Boris Lalovac
5. Jasminka Molnar
6. Tihomir Barišić
7. Kristina Ikić Baniček
8. HSU
9. Glas/Beus
10.Darinko Dumobić
11.HSS
12.Saša Srića
13.Karmela Gajdek
14. Branka Bakšić
7.izborna 8. izborna 9.izborna
  1. Komadina
  2. HSS/Beljak
  3. Sanja Udović
  4. Zvane Brumnić
  5. Irena Šimunić
  6. Ivan Vuković
  7. Sunčana Kunac
  8. HSS
  9. Toni ŠTimac
  10. Glas
  11. Dragica Malović
  12. Saša Đujić Vesna
  13. Škulić
  14. Zmajlović
  1. Erik Fabijanić
  2. IDS
  3. Hrelja
  4. IDS
  5. Mirela Ahmetović
  6. IDS
  7. Sanja Radolović
  8. PGS
  9. Eni Šebalj
  10. Željko Jovanović
  11. Dalibor Macan
  12. IDS
  13. Vojko Obersnel 
  14. Peđa Grbin
  1. Franko Vidović
  2. Renata Sabljar Dračevac
  3. Matko Kuzmanič
  4. Maja Sporiš
  5. HSU
  6. HSS
  7. Ranko Ostojić-odbio je biti na listi.
  8. Marija Alfirev
  9. Tomislav Zrinski
  10. Katarina Pleša Jakovljević
  11. Joško Šupe - odbio je biti na listi.
  12. Radoslava Gregov 
  13. Slobodan Mileusnić
  14. Nikola Vučković
10.izborna    
  1. Arsen Bauk
  2. Katica Glamuzina
  3. Branko Grčić
  4. Ivana Marković
  5. Kuzma Tomašić
  6. HSS
  7. HSU
  8. Katarina Gugić
  9. Mišo Krstičević - odbio je biti na listi.
  10. Gordana Muhtić
  11. Goran Kotur
  12. Sanja Ćurin
  13. Jadran Barać
  14. Eleonora Mandić
   



Nositelji lista Domovinskog pokreta


Na listama Domovinskog pokreta i koalicijskih partnera ( Domovinski pokret, Hrvatski suverenisti,
Blok za Hrvatsku, HKS, Hrast, SU, Zelena lista) voditelji po izbornim jedinicama su:

1. Zlatko Hasanbegović
2. Miroslav Škoro
3. Davor Dretar
4. Vesna Vučemilović
5. Ivan Penava
6. Stjepo Bartulica
7. Slaven dobrović
8. Carla Konta
9. Hrvoje Zekanović
10. Ruža Tomašić




HIC.hr
foto: arhiv



Copyright 1999 - 2001 Croatian Information Centre. All rights reserved.
Included in this bulletn: Reproduction or copying of images is prohibited.
Croatian Information Centre - Service Agreements
Contact Croatian Information Centre